Click to order
Total: 
Payment method
0 =
Решітка з нержавіючої сталі або чавунна решітка - пояснюємо різницю
Рішення щодо нового гриля нарешті прийнято, але як щодо решітки для гриля? Решітка з нержавіючої сталі чи чавунна решітка? Ми пояснимо вам відмінності та особливі властивості матеріалів, щоб ви могли вирішити, яка решітка для гриля ідеально підходить саме вам
Решітка для приготування їжі: нержавіюча сталь або чавун?
Решітка для гриля з нержавіючої сталі
Решітка для гриля з нержавіючої сталі має перевагу в тому, що вона не іржавіє, а також дуже міцна. Причина цього в тому, що нержавіюча сталь, на відміну від хромованих решіток, не потребує захисного шару для запобігання утворенню іржі. Таким чином, з нержавіючої сталі потрібно менше боятися подряпин, ніж з іншими матеріалами.
На відміну від чавунних решіток, для яких очищення водою, милом для посуду та звичайними очисниками решіток для гриля є табу, нержавіюча сталь відносно проста в догляді і без проблем очищається згаданими засобами. Крім того, нержавіюча сталь з самого початку менш забруднена, ніж чавунні або хромовані решітки з нержавіючої сталі. Крім того, решітки з нержавіючої сталі безпечні для їжі , а це означає, що вони не змінюють смак або колір їжі.
Ще однією перевагою перед чавунними решітками для варіння є термостійкість решіток з нержавіючої сталі. Це пояснюється тим, що матеріал порівняно краще витримує більші та різкі зміни температури, а також більш стійкий до дуже високих температур.
Боретеся з алергією? Не хвилюйтеся, алергія на нержавіючу сталь майже не відома, тому алергіки зазвичай можуть використовувати матеріал без вагань.
Решітка з нержавіючої сталі особливо проста в догляді
Явним недоліком для багатьох ентузіастів барбекю та можливим критерієм виключення для гриля з нержавіючої сталі є його порівняно низька ємність теплоакумуляції : нержавіюча сталь не зберігає тепло гриля так само, як чавун, особливо з тонкими брусками. Брендування стейків – тобто «маркування» м’яса типовим смугастим малюнком – часто не настільки вдале.
Якщо ви цінуєте правильний бренд і все одно хочете використовувати решітку з нержавіючої сталі, вам варто звернути увагу на суцільні бруски . Тим не менш, може бути перевага в меншому накопиченні тепла: при безпосередньому готуванні на грилі вам не потрібно так боятися пригоріти їжу на грилі, оскільки жар не такий сильний, як у чавунної решітки. Ефект стає тим незначнішим, чим більшою потужністю володіє гриль. Якщо гриль витримує високі температури, гарний брендинг з решіткою з нержавіючої сталі не проблема.
Ще одним недоліком, який можна назвати решітками з нержавіючої сталі, є їх ціна . У порівнянні з ґратами з інших матеріалів, якісні моделі з нержавіючої сталі зазвичай коштують дорожче. Слід пам’ятати, що якісна решітка прослужить все життя, а отже, коштує, можливо, вищої ціни.
Примітка : через високі ціни на решітки з нержавіючої сталі, багато споживачів вибирають матеріали з хромованим покриттям . Однак варто знати, що використання таких решіток може призвести до підвищеного переносу нікелю , який вони містять . Оскільки у багатьох людей алергія на нікель, навіть невеликі дози можуть викликати запальні реакції. У високих концентраціях контакт з нікелем призводить до подразнення шкіри та слизових оболонок майже у кожного. Тож запитайте себе, чи варте це для вас, і ви б не хотіли інвестувати в міцну чавунну або нержавіючу решітку для приготування їжі.
Багато газові грилі, а також грилі на деревному вугіллі можуть бути модернізовані решіткою з нержавіючої сталі. Багато виробників пропонують решітки з нержавіючої сталі в секторі запчастин. Якщо це не так, просто виміряйте наявну решітку для гриля та порівняйте її із змінними решітками для гриля інших виробників або універсальними решітками для гриля. Ви знайдете великий вибір у нашому розділі аксесуарів для решіток для гриля.
Чавунна решітка для гриля
Багато любителів барбекю стоять біля своїх чавунних решіток для гриля з ностальгічних причин : чавунні решітки важкі та міцні і можуть виглядати не особливо красиво, але вони просто виглядають трохи грубіше та справжніше, ніж конкуренти, виготовлені з нержавіючої сталі.
Подальші переваги можна побачити в практичному тесті: чавун зберігає тепло краще , ніж нержавіюча сталь, а також розподіляє його більш рівномірно по всій поверхні гриля. Якщо для вас важливий гарний бренд страви на грилі, і ви хочете створити особливо інтенсивний аромат смаженого продукту, найкраще цього можна досягти за допомогою чавунної решітки, оскільки вона краще передає тепло стравам на грилі. З іншого боку, це, звичайно, також означає, що їжа, яку потрібно готувати на грилі, ризикує швидше підгоріти, і вам потрібно бути обережним під час приготування на грилі. Тому непряме приготування на грилі часто не так успішно з чавунною решіткою. Крім того, чавун більш чутливо реагує на більші коливання температури в порівнянні з нержавіючої сталлю

Чавунні варильні решітки - захищені патиною від плям іржі

Чавунні варильні решітки коштують дешевше , ніж виготовлені з нержавіючої сталі, але вони також вимагають більш інтенсивного догляду.
Перед першим використанням їх необхідно кілька разів обпалити , а утворений захисний шар , патину, не повинен контактувати з водою та засобом для миття посуду. Він запобігає проникненню вологи в пори чавунної решітки і, таким чином, утворенню плям іржі. Замість цього решітка обпалюється на повному вогні, також відомому як піроліз, і ретельно очищається латунною щіткою для гриля. Потім решітку необхідно добре змастити олією. Якщо ви забудете змастити, на іржі з’являться непривабливі плями іржі.
Латунная щітка важлива, оскільки щетина щітки з нержавіючої сталі або дротяної щітки знищить патину через більш твердий матеріал. Латунні щетинки м’якіші, тому ідеально підходять для чавунних решіток.
Нержавіюча сталь - литі решітки
На ринку гриль тепер доступна комбінація обох. Виробник Broil King пропонує спеціальні литі решітки з нержавіючої сталі для своїх високоякісних газових грилів.

Лита нержавіюча сталь поєднує в собі міцність, довговічність і легке очищення твердих решіток з нержавіючої сталі з властивостями гриля (зберігання тепла та провідність) чавуну.
Питання про гратах з нержавіючої сталі або чавунних гратах з цими пристроями більше не виникає.
Решітку з нержавіючої сталі часто можна замінити чавунною. Деякі виробники пропонують їх у розділі аксесуарів. Якщо вас цікавить чавунна решітка для гриля, просто зателефонуйте безпосередньо на нашу гарячу лінію , і ми підберемо вам варіанти.